• Slide 1 - podstrona

Blog

labirynt w kukurydzy

Trudno wyobrazić sobie dzieciństwo bez zabawy. Jest ona integralną częścią procesu wzrostu i rozwoju dzieci na każdym z etapów ich życia. Choć może mieć inne formy i cel, to w bezpośredni sposób wpływa na budowanie relacji z otoczeniem, rozwój różnych umiejętności oraz umila czas. Wyjaśniamy, dlaczego dzieci powinny spędzać dużo czasu na rozwijającej zabawie.

labirynt

Symbolika labiryntu jest różna w zależności m.in. od kultury. Na przestrzeni wieków zmieniała się budowa labiryntów, sprawiając, że stopniowo stawały się one coraz bardziej zawiłe. Od powstania pierwszego labiryntu upłynęło wiele wieków, jednak fascynacja tym rodzajem budowli nie przeminęła. Wyjaśniamy, w jakim celu służą labirynty oraz jaki mają związek z nowoczesną technologią.

Tezeusz pomnik

Podania i mity to źródło ciekawych informacji o nas samych. Ich interpretacja nie zawsze jest oczywista i tak też jest w przypadku mitycznego Tezeusza, który dzięki sprytowi i wsparciu ukochanej pokonał strasznego Minotaura. Mit o Tezeuszu to przykład odwiecznej walki człowieka z jego słabościami. Przypominamy, jak Tezeusz pokonał labirynt oraz co pomogło mu odnieść sukces.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.