• Slide 1 - podstrona

Najsłynniejsze labirynty

Labirynty cieszą się zainteresowaniem turystów. Na terenie Polski oraz za granicą znajdziemy wiele ciekawych i godnych uwagi współczesnych oraz historycznych labiryntów. Szukając wyjątkowych wrażeń, warto wyruszyć ich szlakiem i spróbować swoich sił w pokonaniu plątaniny przejść i ślepych uliczek. Podpowiadamy, które ze sławnych labiryntów warto zobaczyć.

Labirynt niejedno ma imię…

Labirynty to nie tylko wyzwanie dla naszego zmysłu orientacji w terenie. Mają one także znaczenie historyczne. Najbardziej znany labirynt to mityczny labirynt Minotaura – jego ruiny stanowią część pozostałości pałacu Knossos, który znajduje się na greckiej wyspie Kreta. Oczywiście nie spotkamy tam Minotaura oraz nie przejdziemy plątaniną labiryntowych ścieżek, ale i tak warto odwiedzić to historyczne miejsce.

Pomijając inne labirynty, które powstały dawno, dawno temu i wiemy o nich jedynie z historycznych mitów, warto skupić się na labiryntach, które możemy przejść, zyskując niezapomniane wspomnienia oraz angażując do wytężonej pracy wszystkie zmysły. Znajdują się one nie tylko w odległych zakątkach globu, ale także w Polsce.

Najpiękniejsze labirynty na świecie

Gdzie warto udać się w poszukiwaniu labiryntów? Jednym z najpiękniejszych jest tzw. Labirynt Ananasowy, który znajduje się na Hawajach. To urzekające pod względem kunsztu i piękne nie tylko z lotu ptaka miejsce, w którym możemy podziwiać bogatą różnorodność hawajskiej roślinności. Nie mniej urzekający i piękny jest Labirynt Ashcombe, który znajduje się w Australii. I tutaj czeka na nas wyjątkowa okazja do podziwiania roślin i kontaktu z naturą. Dopełnieniem tego labiryntu, który nie ma linii prostych, jest lawendowy ogród. Pozostając poza granicami Polski, warto wspomnieć także o Labiryncie Pokoju, który znajduje się w Irlandii, włoskim Labiryncie Villa Pisani, a także znajdującym się w Parmie Labiryncie Masone. Przysłowiową wisienką na torcie zagranicznych labiryntów musi stać się chiński Labirynt Yancheng Dafeng, który jest nie tylko ogromny, ale także wyjątkowo interesujący pod względem kształtów.

Ciekawe labirynty w Polsce

Polskie labirynty w niczym nie ustępują tym, które znajdują się poza granicami naszego kraju. Do najbardziej znanych i godnych uwagi, oprócz naszego Świata Labiryntów, który znajduje się na Kaszubach, zaliczają się m.in.:

  • Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy,
  • Labirynt w Kurozwękach,
  • Labirynt w Swarzewie,
  • Labirynt w Łebie.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.