• Slide 1 - podstrona

Adrian Fisher – projektant labiryntów

Budowanie labiryntów przez wielu ludzi postrzegane jest jako forma sztuki. Działają one na zmysły, pobudzają wyobraźnię, umiejętność orientacji w terenie, oraz logiczne myślenie. Najpopularniejsze labirynty budowane są z żywopłotu, a ich powierzchnia sięga nawet kilku hektarów. W Polsce labirynty cieszą się dużym zainteresowaniem. Jest to rewelacyjna atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Aby labirynt przyciągnął i zainteresował, musi być odpowiednio zaprojektowany i zbudowany. Jednym z najwybitniejszych projektantów labiryntów na świecie jak Adrian Fisher.

Czym wyróżniają się labirynty Adama Fishera?

Adrian Fisher znany jest na całym świecie ze swoich unikatowych projektów. Jako pierwszy zaprojektował labirynt na polu kukurydzy. Jest właścicielem firmy, z siedzibą w Dorset w Wielkiej Brytanii, zajmującej się ich budową. Przedsiębiorstwo ma na swoim koncie ponad 600 projektów w 30 krajach, na sześciu kontynentach. Jego prace można podziwiać w krajach takich jak: Wielka Brytania, Francja, Włochy, Holandia, kraje Ameryki Południowej, Indie, Japonia, Korea Południowa, a także Polska. Skalę i wyjątkowość jego dzieł może potwierdzić fakt, że labirynty Adama Fishera sześciokrotnie były wpisywane do Księgi Rekordów Guinnessa. Adrian Fisher Design Ltd. zajmuje się tworzeniem labiryntów z bardzo niestandardowych materiałów. Poza najpopularniejszym budulcem, jakim jest żywopłot, wykorzystuje takie produkty jak: drewniane panele, lustra, kukurydza, kostka brukowa, sznurki, czy nawet lasery.

Adrian Fisher, gdy nie projektuje labiryntów

Ten wybitny projektant ma na swoim koncie 17 książek o labiryntach, ponadto jest autorem wielu łamigłówek, zagadek, labiryntów matematycznych, gier, a także kart z węzłowymi celtyckimi wzorami. Bardzo często jego dodatkowe prace znajdują zastosowanie w głównej pasji, jako pomniejsze gry i zabawy. Ciekawostką jest, że puzzle matematyczne przez niego stworzone, publikowane są codziennie w Brytyjskim „The Times”, Navigaty puzzle w „Daily Mail”, natomiast w BBC Radio Times pojawiają się tzw. Mandali puzzle jego autorstwa.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.