• Slide 1 - podstrona

O firmie

Zabawa u nas nie polega jedynie na wejściu i wyjściu z labiryntu!

 

Świat Labiryntów Bliziny to rodzinny park tematyczny, w którego skład wchodzą różnego rodzaju labirynty w szerokim swego słowa znaczeniu. Znajdują się u nas zarówno labirynty wymagające ruchu jak i łamigłówki, puzzle i labirynty wymagające logicznego myślenia. Główną atrakcją parku jest olbrzymi labirynt drewniany oraz czynny od połowy lipca do jesieni labirynt w polu kukurydzy.

 

Przekraczając bramę Świata Labiryntów Bliziny, zostawiacie za sobą część cywilizacyjnych udogodnień, u nas nie ma Wi-Fi, wybrukowanych ścieżek, czy mechanicznych zabawek. Przychodząc z dobrym nastawieniem, wśród pól i lasów, wdychając świeże powietrze biegacie po trawie, czasem wilgotnym polu kukurydzy, rozwiązujecie zagadki i integrujecie się z rodziną i znajomymi.  

Co sezon zmienia się wzór labiryntu kukurydzianego, który dyktuje temat przewodni zabawy. W związku z tym co sezon wymyślamy dla Was nowe atrakcje i zabawa wygląda zupełnie inaczej.

W zależności od tematu przewodniego, w Świecie Labiryntów możesz stać się ma przykład piratem, szeryfem, kosmitą, albo wielkim odkrywcą. W naszych labiryntach stajesz się uczestnikiem zabawy, która przebiega według pewnego scenariusza. Otrzymujesz zadania do wykonania, wybierasz poziom trudności trasy i wyruszasz w podróż.

 

Wszystkie zabawy i zajęcia na terenie Świata Labiryntów Bliziny mają służyć propagacji zdrowego trybu życia, rekreacji oraz rozwojowi umysłowemu. Co roku wraz ze zmianą wzoru labiryntu w polu kukurydzy zmienia się temat przewodni zabawy. Na terenie parku organizujemy również różnego rodzaju festyny, imprezy firmowe, wieczory panieńskie oraz warsztaty tematyczne.

Świat Labiryntów Bliziny to jedyny w Polsce park labiryntów, których projektantem jest światowej sławy projektant Adrian Fisher. Jego firma, z siedzibą w Dorset w UK, stworzyła ponad 600 projektów labiryntów w 30 krajach na 6 kontynentach. Jego projekty powstały między innymi w UK, Francji, Włoszech, Holandii a także w Ameryce Południowej, Indiach, Japonii i Korei Południowej.

20 lat temu, w USA, Adrian Fisher zaprojektował pierwszy na świecie labirynt na polu kukurydzy. Jego labirynty sześciokrotnie były wpisywane do Księgi Rekordów Guinnessa, puzzle matematyczne ukazują się codziennie w Brytyjskim „The Times”, Navigaty puzzle w „Daily Mail”, a Mandali puzzle w BBC Radio Times.

Labirynty w polu kukurydzy są odnawiane, co roku i rokrocznie zmienia się ich projekt nawiązując do innego tematu przewodniego. W roku 2012 hasłem przewodnim naszej atrakcji był „Zaginiony skarb Piratów”, w 2013 „Egzotyczna Wyspa”, odwiedzał nas już wielki smok oraz kosmici. Co roku staramy się zaskoczyć Was czymś nowym!

 

Grupa docelowa

Naszą ofertę kierujemy do wszystkich grup wiekowych. Od przedszkolaka do studenta Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zapraszamy do siebie zorganizowane wycieczki, grupy szkolne a także rodziny i osoby indywidualne. Oferta jest skierowana do gości z Kaszub, Trójmiasta i okolic oraz przyjezdnych z całej Polski , a nawet z zagranicy, chcących uczestniczyć w niepowtarzalnej zabawie. Wszystkich zainteresowanych rekreacją i dobrą zabawą na świeżym powietrzu, łamigłówkami oraz twórczością Adriana Fishera.

 

 

 Korzyści, jakie przynosi zabawa w różnych typach labiryntów

 "Nasze projekty są zabawne, jednak równocześnie bogate w treść, pomagają dzieciom rozwijać proces analizy, pamięć i umiejętności rozwiązywania problemów.
Zachęcają też do pozytywnego działania podczas zabaw. " 

Adrian Fisher

 


Większość swego życia, nauki oraz wypoczynku dziecko, spędza stosunkowo biernie, a czasem wręcz samotnie - uczy się w klasie, ogląda telewizję, spędza czas na tylnym fotelu samochodu, gra w gry komputerowe itp.

 Labirynty, będąc pełne świadomego braku zasad formalnych wpływają na rozwój wyobraźni oraz kreatywnej i kooperatywnej zabawy. Zasady wyjściowe różnych typów labiryntów są podane. Jednak ich największą wartością stają się nowe gry tworzone przez dzieci. Młodzi odkrywcy korzystając z podstawowego wzoru labiryntu wymyślają własne zabawy z nowymi zasadami, odtwarzają je, aby zobaczyć, jak one działają i modyfikując je w świetle doświadczeń. Wymaga to wysokiego stopnia komunikacji, perswazji, umiejętności społecznych oraz interakcji i współpracy.


Rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów – zadanie dla wszystkich grup wiekowych


Podczas zabawy w labiryncie, wiek nie ma znaczenia - i często nie przynosi żadnych korzyści! Większość umiejętności rozwiązywania problemów posiadamy już od najmłodszych lat. Rodzice i dziadkowie, aby rozwiązać labirynt, często potrzebują dokładnie tyle samo czasu, co ich dzieci czy wnuki. Wybory dziecka stają się tak samo ważne jak te dokonane przez kogoś dorosłego. 


Rozwijanie umiejętności wyrażania

Każdy kolorowy labirynt posiada zestaw prostych zasad. Dzieci rozwijają swoje umiejętności ekspresji poprzez wyjaśnienie tych zasad innym, własnymi słowami. Wymyślają też własne gry, które są zawsze bardziej skomplikowane. Wtedy muszą tłumaczyć swoje własne rozbudowane zasady nowicjuszom, którzy chcą się przyłączyć do zabawy.

 

Nauka przez zabawę

Każdy uczy się więcej i szybciej, gdy jest zrelaksowany i otwarty. Kolorowe Labirynty oraz Labirynty matematyczne Adriana Fishera są ładne, miłe w dotyku i zachęcają do zabawy – samodzielnej lub w grupie. Nauczyciele różnych dziedzin mogą wykorzystać drogę labiryntu w edukacji dodając doń pytania i zagadki. Dzieci poprzez zabawę nieświadomie i z przyjemnością przyswajają sobie treści edukacyjne szybko i dokładnie.


Ćwiczenie skupienia i koncentracji

Labirynty na kartach lub łamigłówki w postaci węzłów celtyckich to gry niewymagające fizycznego przechodzenia po trasie labiryntu. Gry te wymagają jednak koncentracji, skupienia, wodzenia okiem, przetwarzania informacji oraz wyciągania wniosków. Takimi labiryntami można bawić się w pojedynkę lub w grupie.

 

Relaks i motywacja do pokonywania przeszkód

Labirynty planszowe, po których ścieżkach uczestnik przesuwa palec to doskonała zabawa na kilka minut. Taki przerywnik w ciągu dnia doskonale wpływa na odpoczynek. Labirynty tablicowe nie są trudne do pokonania jednak przysparzają wiele radości, a czasami również śmiechu. Spokojna zabawa wpływa nie tylko na odprężenie dzieci, na przykład podczas przerwy szkolnej, motywuje je również do nauki podczas pozostałych zajęć.

 

Ciekawostką są również badania dr Herberta Bensona z Harvardzkiej Szkoły Medycznej, który uważa, że przemierzanie ścieżek labiryntów klasycznych ma dodatnie znaczenie dla zdrowia człowieka. Doktor Benson twierdzi, że skoncentrowany marsz ścieżką powoduje obniżenie ciśnienia krwi oraz spowolnienie naszego oddechu, zmniejsza przewlekły ból oraz pomaga w leczeniu bezsenności. Regularna medytacja podczas spaceru labiryntem klasycznym, który nie wymaga poszukiwań ścieżki, może poprawić także koncentracje, zwiększa poczucie kontroli i pewności siebie pacjentów. W związku z badaniami oraz wykazaniem korzyści zdrowotnych w ostatnich latach przed szpitalami powstaje wiele labiryntów klasycznych.

 

Jako Pracownia Sztuki Ogrodowej jesteśmy założycielem parku oraz organizatorem imprez odbywających się na jego terenie. Jednocześnie jesteśmy jedynym w Polsce certyfikowanym przedstawicielem Adrian Fisher Design LTD - autora większości naszych labiryntów.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.